ZPÍVÁNÍ MANTER V PRAZE

Kontakt:

mantry@email.cz

Milí přátelé,

Vítejte na našich stránkách, které jsou věnovány především mantrám a informacím o tom, kdy a kde si je s námi můžete zazpívat. Slovo samhitá v názvu našich webových stránek je označení pro nejstarší části véd, jimiž jsou právě mantry. V sánskrtu toto slovo znamená také jednotu, sjednocení, spojení. Mantry jsou z tohoto pohledu nástrojem pomocí něhož lze tohoto sjednocení dosáhnout.

Kde se scházíme

V Praze v Kostele sv. Jana Křtitele Na Prádle příp. v bytě našich kamarádů. Občas pořádáme zpívání také mimo Prahu, např. v Jesenici-Kocanda, v Jílovém u Prahy, jednou ročně v Opavě, příp. jinde u našich mimopražských kamarádů.

Co zpíváme

Zejména indické a tibetské mantry a bhadžany, občas začleňujeme i písně z jiných kultur. Vše, co zpíváme, si můžete prohlédnout a poslechnout na stránce MANTRY, MANTRY - NAHRÁVKY a MANTRY - ZPĚVNÍK, kde naleznete texty všech manter, bhadžanů, kírtanů a dalších písní, taktéž si zde můžete stáhnout náš zpěvník či poslechnout nahrávky z našich zpívání.

Na co hrajeme

Hrajeme na kytaru v doprovodu tibetských mís a džembe bubínku. Pokud máte chuť nás hudebně doprovázet a máte cit pro hru ve skupině, můžete si přinést chrastítka, bubínek či jiné hudební nástroje a obohatit naše zpívání. Buďte však vnímaví k tomu, co se hraje, zda je nálada na energetické bubnování či spíše na meditativní pohroužení, a také jak váš hudební doprovod vnímají ostatní účastníci zpívání. Kytary ladíme kvůli souznění s tibetskými mísami na 419 Hz.

Chystáte se přijít?

Naše setkání jsou určena těm, kterí mají upřímný zájem o mantry a to bez ohledu na pěvecké schopnosti. Do Kostela Na Prádle v Praze není potřeba se předem ohlásit. U ostatních akcí, především těch, které konáme v bytě našich kamarádů, se s námi raději předem domluvte. Zpěvníky máme k zapůjčení.

Informace o našich akcích se dozvíte na hlavní stránce AKTUALITY. Pokud si přejete od nás dostávat upozornění na naplánované akce emailem, zašlete nám svůj email. Pro hromadné rozesílání informací o našich zpíváním využíváme služeb Google skupiny, tedy vám přijde email, ve kterém budete ještě muset potvrit souhlas se zařazením vašeho emailu do této skupiny, aby vám naše emaily chodily.

Těšíme se na Vás.

Lenka a Petr